Kirkkovaltuusto

Seurakunnan ylin päättävä elin on vaaleilla valittu kirkkovaltuusto. Nykyinen vaalikausi jatkuu vuoden 2022 loppuun. Kirkkovaltuusto valitsee kirkkoneuvoston, jonka puheenjohtajana on kirkkoherra. Kirkkoneuvosto valmistelee kaikki kirkkovaltuustolle tulevat asiat ja tekee päätöksiä pienemmistä asioista.

 

Kirkkovaltuuston jäsenet:

Leena Palojärvi, puheenjohtaja

Nils-Heaika Valkeapää, varapuheenjohtaja

Ulla Keinovaara

Kalevi Keskitalo

Tuula Kivipää

Anne Kotavuopio

Satu Kotavuopio

Asta Niemelä

Lilja Nyrhinen

Marja Näkkälä

Salli Stoor                                                               

Reijo Vieltojärvi

Salli Viitanen

Anitta Uusikartano

                                                                       

 

 

Kirkkovaltuuston pöytäkirjat

Jos pöytäkirjat eivät tahdo latautua, kokeile toista internet-selainta tai yritä ladata pöytäkirja uudelleen.

Kv 26.8.2021 (pdf)

Kv 9.6.2021 (pdf)

Kv 18.5.2021 (pdf)

Kv 7.4.2021 (pdf)

Kv 26.1.2021 (pdf)

Kv 15.12.2020 (pdf)

Kv 2.11.2020 (pdf)

Kv 23.6.2020 (pdf)

Kv 11.2.2020 (pdf)

Kv 17.12.2019 (pdf)

Kv 11.6.2019 (pdf)

Kv 19.2.2019Linkki avautuu uudessa välilehdessä (pdf)

Kv 21.1.2019Linkki avautuu uudessa välilehdessä (pdf)

Kv 11.12.2018Linkki avautuu uudessa välilehdessä (pdf)

Kv 29.10.2018Linkki avautuu uudessa välilehdessä (pdf)